ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sefat Murat ve beraberindeki heyeti ağırlayan Doğanlar Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ve Adnan Doğan Sanayici ve Üniversite işbirliği kurma konusunu görüştüler. Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Rektörümüz Prof.Dr. Sedat Murat ve beraberindeki hocalarımız ziyaretimize gelerek bizleri mutlu ettiler. Üniversite bünyesinde Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunduğunu ve bu merkezi geliştirmek arzusunda olduklarını ilettiler” dedi.
 
“ENERJİ ALANINDA ORTAK ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”
 
 Enerji sektöründe özellikle Temiz Enerji alanında BioTrend Enerji şirketi ile yaptıkları yatırımlarla dikkat çeken Doğanlar Yatırım Holding ile ÇOMÜ yönetimi ile işbirliği konusunda olumlu bir görüşme gerçekleştiğini ifade eden Davut Doğan; “Ziyarete üniversite ve sanayi iş birliği ile ilgili ortak karar aldık. Enerji iş birliği çalışma gurubu kuruyoruz. İlk toplantımız 20-22 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Holdingimiz ve Üniversitemiz ekipleri bir araya gelerek Enerji alanında ortak proje üretmek için çalışma başlatacaklar” dedi.
 
“ENERJİ SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME”
 
Davut Doğan açıklamalarının devamında Enerji alanında üniversite ve Sanayicilerin işbirliğinin önemine dikkat çekerek; “ÇOMÜ’nün hazırladığı projeler ile Avrupa Birliğinden 8 Milyon Euro destek alarak Biogaz Laboratuarı kurulduğunu öğrendik. BioTrend Enerji şirketimizin Ayvacık da bulunan tesisinde üniversitemiz ile birlikte çalışma yapılabilirliği konusunda görüş birliğine vardık. Tüm bu gelişmeler; enerji sektörümüz için çok önemli. Doğanlar Yatırım Holding olarak Güneş Enerji Santrali kurmak isteyen Üniversitemize desteklemek istiyoruz. Yap – İşlet - Devret modeliyle GES projelerine bizim yatırım yapmamızı teklif ettiler. Ziyarette ayrıca mobilya sektörünün Biga’da gelişmesi için farkl çalışma yapmak üzere görüş birliğine vardık. Ortak bir protokol imzalamak için taslak çalışması yapılması konusunda karar aldık” dedi.
 
HABER MERKEZİ
 


Kaynak: Haber Merkezi