Bir 16 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Biga ilçe Temsilciliği'nin desteğiyle yapılan kokteyle, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren ÖZTAŞ, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Selahattin Mutlu, oda başkanları, Hakim, Savcı, Avukatlar, bürokratlar ve Adliye personeli katıldı.
 Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Kokteylde konuşan Biga Baro Temsilcisi Av. Ergün Tulnay yaptığı açıklamada, “Avukatlık bir meslek, bir iş.  Onun dışında belirli bir sorumlulukları olan meslek. İddia makamı savcılarımızın olduğu hükmü kuran, kararı veren, yargıçlarımızın olduğu gibi avukatlık mesleği tarihin getirdiği sorumlulukları taşımak zorunda. Toplumsal hükümlülükleri taşımak zorunda. Bakıyoruz ki en değerli şey olan adalet kavramı, adalet olgusu insanlık tarihinden beri var olmuş Göktürk kitabelerinde var olmuş ve ideal olarak görülerek amaç edinilmiş bir olgu. Bu gerçekliği görerek bilerek mesleğimizi icra etmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum, hissediyorum ve bunu amaç ediniyorum. Bir diğer yanı toplumsal sorumluluğu adalet eğer ki mülkün yani devletin temeli ise toplum arasında güçlü bağlar kuracaksa yurttaş ile devlet arasında ve devleti daha güçlü kılacaksa bunun için bize değerli İddia makamı savcılarımıza ve hükmü kuran karar veren yargıçlarımıza bu sorumluluğu yüklemektedir. Öyle ki tarihsel ve toplumsal sorumluluklarımızı bilerek bu mesleği icra etmemiz gerektiğini bunu ayrıca sadece bir iş sadece bir gereklilik olduğunu görmeden tarihsel toplumsal sorumluluklarımızı yerine getirerek icra etmemiz gerektiğini düşünüyorum”dedi.
 Bir 16 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
YASEMİN ÖZDEŞ
 
 
 
 
 


Kaynak: Biganın Sesi