Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesi Süle Mahalle Muhtarı Aziz Keskin, dedesi Osman Keskin'den kalma bakkal dükkanının bir bölümünü kütüphaneye çevirdi, diğer bölüm ise muhtarlık olarak hizmet veriyor. ADD Biga Şubesi kitap eksikliği bulunan kütüphaneye kitap desteğinde bulundular.
 
Çan ilçesine bağlı Terzialan beldesi Süle Mahalle Muhtarı Aziz Keskin, dedesi Osman Keskin'den kalma bakkal dükkanının bir bölümünü kütüphaneye çevirdi, diğer bölüm ise muhtarlık olarak hizmet veriyor.
 
Birçok öğrenci ve yetişkin kütüphaneye kitap okumak için gelirken, Muhtar Aziz Keskin 2019 yılında gazetelere yaptığı açıklamada; "Muhtarlık seçimleri öncesinde kütüphane için vaatte bulunmuştum. Babam da kitap okumayı çok severdi. Hatta 40 yıl önce kahvemizde kütüphane köşesi vardı. Ben de dedemin ve babamın bu kitap sevgisi için dükkanı kütüphaneye çevirdim" demişti.
 
Postacı Mehmet lakaplı rahmetli babasının kitap okumayı çok sevdiğini belirten Mahalle Muhtarı Aziz Keskin o dönem  yaptığı açıklamada; "Babam bize de kitap okuma sevgisini aşıladı. Ben de kitap okumayı severim. Evimizde de kendi çapımızda bir kütüphanemiz vardı. Kitap paylaştıkça güzeldir. Evde tozlu raflarda durmasının çok anlamı olmuyor. Muhtarlık seçimleri öncesinde kütüphane için bir proje düşündük. Kitap eksikliğimiz var. Duyarlı vatandaşlardan kütüphanemize güncel kitaplar konusunda destek bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.
 
Bu çağrıya kayıtsız kalmayan Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi de topladıkları kitapları kütüphaneye teslim ettiler. ADD Biga Şubesi yönetiminden Mustafa Gündoğan da ADD Biga Şube Başkanı Hasan Kırım'a eşlik etti.
 
ADD Biga Şube Başkanı Hasan Kırım; "Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanlığı olarak Çan’ın Terzialan Beldesi Süle Mahallesi muhtarı sayın Aziz beyin açtığı Kütüphaneye topladığımız kitapları Mustafa kardeşimle beraber teslim ettik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Başkanlığı'na, değerli halkımıza ve emeği geçen Burak kardeşime sonsuz teşekkür ederim. Kitap sevgisini yüreğinde hisseden, kitap okumanın zenginliğinin bilincinde olan sevgili muhtarımız Aziz beyin oluşturduğu kütüphaneye küçük de olsa bir katkı sunmuş olmak, bizleri çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.
 
MEHMET ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi