Macaristan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 92 kiloda mücadele eden milli sporcu Feyzullah Aktürk, altın madalya kazandı. MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise şampiyon güreşçiyi '100. altın madalyayı ülkemize kazandıran kıymetli çırağım, öğrencim Feyzullah Aktürk’ü tebrik ediyor" ifadeleriyle kutladı.
 
Büyüklerde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılan Feyzullah, finalde Bulgar Ahmed Sultanovich Bataev ile karşılaştı.
 
İlk devreyi 2-0 önde kapatan Feyzullah, karşılaşmayı 6-1 kazarak altın madalya elde etti.
 
100'ÜNCÜ ALTIN MADALYA
 
Türkiye'nin Avrupa şampiyonalarındaki 100. altın madalyasını kazanan Feyzullah Aktürk, minderde Türk bayrağıyla şampiyonluk turu attı.
 
23 yaş altının ardından büyüklerde de Avrupa şampiyonu olan Feyzullah Aktürk, 92 kilo elemelerinde Avusturyalı Benjamin Greil'i 11-1 teknik üstünlükle, çeyrek finalde Moldovalı Georgii Rubaev'i 8-0, yarı finalde de Gürcü Miriani Maisuradze'yi 5-2 mağlup etmişti.
 
BAŞKAN ALTINKAYA'DAN TEBRİK
 
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da altın madalya sonrası yayınladığı tebrik mesajında; "Avrupa Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası müsabakalarında Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanıp Avrupa Şampiyonalarında 100. altın madalyayı ülkemize kazandıran kıymetli çırağım, öğrencim Feyzullah Aktürk’ü tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.
 
Aynı zamanda güreş antrenörü olan Başkan Altınkaya, Lapseki Belediyesi sporcusu olan Feyzullah Aktürk'ün de antrenörlüğünü yapmıştı.
 
MEHMET ÖZDEŞ
 
 
 


Kaynak: Biganın Sesi