Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için ders zili çaldı.  
Biga'da 941 anasınıfı öğrencisi, 919 birinci sınıf öğrencisi ders başı yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı hazırlıkları kapsamında ilkokul ve ortaokula başlayacak öğrenciler için hazırlıkları yapılan okula uyum programı başladı.
Yeni bir rehberlik çalışması ve uyum eğitimleri olan program 3 gün sürecek. Program kapsamında okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler ders başı yaptı.
UYUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ NELER?
Bakanlığın uygulanan programlara dair illere gönderdiği yazıya göre, okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf okula uyum çalışmalarında oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilecek. Öğrencilerin öğretmenlerinin gözetiminde oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanımasını ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak.
MEB UYUM HAFTASI AÇIKLAMASI
Eğitimin ikinci gününde veliler çocuklarıyla birlikte okula gidebilecek tüm iç ve dış mekanları birlikte gezebilecek. Uyum eğitimi haftasında anaokulu öğrenci velilerinin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla MEB tarafından '2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitim Uyum Rehberi' hazırlandı. Uyum rehberiyle hem okul öncesi eğitimin önemi ve içeriği anlatıldı.        
Bahar Karakurt


Kaynak: Biga Doğuş Gazetesi