İYİ Parti’nin kuruluşunun 5'inci yıldönümü Biga'da düzenlenen törenle kutlandı.
İYİ Parti Biga İlçe Teşkilatı, partinin 5'inci kuruluş yıldönümü dolaysıyla Biga Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi. Törene Biga ilçe yönetimi, üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 
 
 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından düzenlenen etkinlikte konuşan İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Mahmut Aydemir; “25 Ekim 2017 tarihinde, her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen, sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in öncülüğünde İyi Parti’nin kuruluşunun 5’inci yılını doldurmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
 
“BİGA İYİ OLACAK”
Biga’nın ve Türkiye’nin iyi olacağını ifade eden Aydemir konuşmasında; “5 yıl evvel çaktığımız o kıvılcım, milletimizin gösterdiği büyük ilgiyle, Türkiye’nin tamamında yanan koca bir ateş oldu. İyi Parti, kendine güvenen, davasına inanan ve ülkesine en iyi hizmeti vermek isteyen cesur insanların hareketidir. Önce millet, önce memleket diyenlerin siyasetidir. Bizler tek akıl ve tek ses içinde kalmış, ülkemizin çıkış yolunun iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem olduğuna, çoğulcu bir anlayıştan geçtiğine inanıyoruz. Ortak akıl en iyi çözüm yolu olacaktır. ‘Kanunların yapamadığını utanç kontrol eder’ sözüne dayanarak ifade etmek isterim ki, İyi Parti için ülkemizde ve çevremizde olup bitenler doğru ise doğru, yanlış ise yanlış ve neyse o. Biz, siz yok. Birlik ve beraberlik içinde barışı savunuyoruz. Ben-sen yok. Toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran siyasete karşıyız. Ben, sen, onlar değiliz. Cumhuriyetin vatandaşıyız. İnsan olmayı elimizden almak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Bizi kimse başka yerlerde aramasın. Bizler milliyetçi, demokrat, ve kalkınmacı bir partiyiz. İyi Parti olarak sağımızdaki ve solumuzdaki vatanseverleri kucaklıyoruz. Siyasi parti teşkilatlarında üyelik ile başlayan, yönetim kurulu, divan kurulu, disiplin kurulu, ilçe ve il ve genel başkanlık olarak alt-üst organları tanımlanmış bir yapı var. Bu yapının içinde birbirimize karşı uyumlu ve saygılı yaklaşmalıyız. Çünkü demokrasilerde seçilmiş olmak kutsal bir oluşumdur. Bizim tutkumuz ülkemizin geleceğidir. Dün olduğu gibi bugün de inanıyoruz ki, Biga iyi olacak, Çanakkale iyi olacak ve Türkiye iyi olacak. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz açık olsun” dedi.
 
Bahar Karakurt