Biga’da ortaöğretim kurumlarında düzenlenen seminer programları ile lise son sınıf öğrencilerine Milli Savunma Üniversitesi tanıtıldı.
 
Milli Savunma Bakanlığı Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Dekanlığının ilgi yazısı ve Valilik Makamının oluru gereği; Milli Savunma Üniversitesi'nin etkin bir şekilde tanıtılarak görünürlüğünün arttırılması, ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerine öğrenci temin süreçlerinin doğru bir şekilde anlatılması amacıyla Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Öğretim Görevlileri ve Hava Harp Okulu Çanakkaleli öğrenciler tarafından Atatürk Anadolu Lisesi, İçdaş Fen Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik olarak tarihinde Atatürk Kültür Merkezinde Milli Savunma Üniversitesi tanıtıldı.
 
Milli Savunma Üniversitesi'nin etkin bir şekilde tanıtılarak görünürlüğünün arttırılması, ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerine öğrenci temin süreçlerinin doğru bir şekilde anlatılması amacıyla Milli Savunma Üniversitesi Hava Harp Okulu Öğretim Görevlileri ve Hava Harp Okulu Çanakkaleli öğrenciler tarafından Atatürk Anadolu Lisesi, İçdaş Fen Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi 11. ve 12.sınıf öğrencilerine tanıtıldı. Türkiye’de askeri eğitim ve öğretimi çatısı altında toplayan Milli Savunma Üniversitesi’nin tanıtım programı Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Öğrencilere tanıtımın yanı sıra tercih, seçim ve eğitim süreçleri hakkında da detaylı bilgiler verildi. Yapılan sunumda, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Hava Harp Okulu Tanıtım Faaliyetleri, Kara Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Deniz Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Hava Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri, Bando Astsubay MYO Tanıtım Faaliyetleri öğrencilere anlatıldı.
 
Milli Savunma Üniversitesi yetkilileri tarafından üniversitenin fakülte ve bölümleri ile fiziki imkanlarını anlatan sunum yapılırken, misyon ve vizyonu, akademik ve mesleki faaliyetleri, öğrenci seçme ve yerleştirme süreçleri hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgilendirme ve paylaşımlarda bulunuldu. Etkinliğin soru-cevap kısmında ise lise öğrencileri Milli Savunma Üniversitesi ile ilgili merak ettikleri sorulara cevap bulma imkanı buldu.
Tanıtım programına, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Aydoğan Aytekin’in yanı sıra üniversite yetkilileri, yöneticiler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Bahar Karakurt