Biga’da spora ve sporcuya her zaman destek olan Biga Belediyesi, bir ilke imza atarak açtığı kız futbol kursuyla gençlerin hayalini gerçekleştiriyor.

Biga Belediyesi’nin çocuk ve genç olmak üzere şehirdeki kızlara futbol öğretmek amacıyla hayata geçirdiği kız futbol kursuna yoğun ilgi gösterilirken, 10-20 yaş arası kızlar hem futbol öğreniyor hem de futbolla beraber spor ve gelişimlerini tamamlıyor.
 
1 Kasım 2022 tarihinde başlayan ücretsiz kız futbol kursunda şu anda yaklaşık 110 kız öğrenci çalışmalarını gerçekleştirirken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da futbol öğrenen kızları ziyaret ederek tatlı ikramında bulundu. Başkan Erdoğan, “Spor varsa hayat var. Kız çocuklarımızın ve gençlerimizin açmış olduğumuz kursumuza bu denli ilgi göstermeleri hepimizi mutlu etti. Kızlarımız gümbür gümbür geliyor. İnşallah şampiyonluklar da beraberinde gelecektir. Hepsine gönülden başarılar diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.
“Biga’da bu sporu yapmak çok güzel” diyen kız öğrenciler “Antrenmanlarımız yaklaşık bir ay önce başladı. Yoğun kondisyon, esneklik, hız ve kuvvet antrenmanlarıyla devam ediyoruz. Günden güne iyileşiyoruz ve performansımız yükseliyor. Çok mutluyuz ve bizlere gerekli ekipmanları sağladığı için Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biga’da başlamak, Biga’da bu sporu yapmak çok güzel. Gelecek arkadaşları da her zaman bekliyoruz” dedi.

Biga Belediyesi Kız Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Uğur Saka ise yaptığı açıklamada, “Bu sene Bigaspor’da başlayan faaliyetlerimiz Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’ın desteğiyle Biga Belediyesi kız futbol kursu olarak devam ediyor. 10 ve 20 yaş arası ile 100’ü aşkın kız futbolcu sayımız var. Bize gerçekten desteğini esirgemeyen, her türlü yardımı yapan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Spor Biga için bir yaşam biçimidir. Değerli halkımızın da bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kızlarımıza güvenelim ve onlara destek olalım. Yapamazsın demeyelim birlikte başaracağımıza inanalım” diye konuştu.
Haber Merkezi