Biga Devlet Hastanesinde “2023 yılı Ocak ayı Gebe Okulu” bilgilendirme sınıfına katılım sağlayan tüm anne adaylarına mezuniyet belgeleri verildi.
Biga Devlet Hastanesi başhekimi Op. Dr. Emrah Demirci ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nursel Yılmaztürk’ün katılımlarıyla “Gebe Okulu” bilgilendirme sınıfına katılan anne adayları mezuniyet belgelerini aldı.
 
2023 Yılı Ocak ayı 1. Dönem Gebe Okulu programında Gebe Okulu Koordinatörü
Ebe Hayriye Tekin, Diyetisyen Kübra Erol ve Çocuk Gelişimci Tuğba Kadiroğlu’nun katılımları ile eğitimini tamamlayan gebelere Biga Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Emrah Demirci ve  Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nursel YILMAZTÜRK tarafından katılım belgeleri takdim edildi.
 
Hastanede verilen eğitimlerde gebelik ve doğum sürecinin korku ile değil huzurla, sağlıkla, bilinçli bir şekilde geçirilmesini sağlamak amaçlı bilgi desteği sunuyor. Eğitimlerde sözel, görsel, eğitim araçları kullanılmakla beraber maket üzerinde verilen uygulamalı eğitimler annelerin bilgi ve beceri düzeylerini istenilen yere gelmesine yardımcı oluyor.
Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Gebelik ve doğum, kadınların var oluşundan bugüne devam eden fizyolojik bir olaydır. Kadınların hamile olması günümüzde bir hastalık olarak algılanmaktadır. Oysaki hamilelik sağlıklı kadınların yaşadığı doğumla sonuçlanan tam bir sağlık halidir. Ancak anne adayları bu dönemde sağlıklarını korumak ve yükseltmek konusunda bilgi ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Birimimizde anne adaylarına yönelik uygulanan eğitim programımız gebelik boyunca devam etmekte, doğuma hazırlık, bebek bakımı, emzirme, lohusalık sürecinde ihtiyaçları olan bilgilerle donatılmaktadırlar.”
 
Burcu Uçmaz