Biga’da 2 aylıkken SMA teşhisi konulan 16 aylık Melisa İnal için zaman daralıyor.
 
Maliyeti 36 milyon lira olan yüzde 95 oranında iyileşme sağlayan Zolgensma adlı ilacı alması gereken Melisa için 7 ayda bu maliyetin yalnızca yüzde 15'i toplanabilmiş durumda. Anne Filiz İnal, "Aramızda makinalar olmadan kızıma sarılmak istiyorum. Elinden tutup, gezmek istiyorum" diyerek yardım çağrısında bulundu.
 
Biga’da yaşayan Erhan ve Filiz inal çifti, 4 çocuklarından en küçüğü olan Melisa 2 aylıkken kafasını tutamaması yüzünden şüphelenip hastaneye götürdü. Yapılan tetkikler sonucunda Melisa bebeğe 2 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. 
Üç kere yoğun bakıma alınan melisa bebek son olarak entübe edildi. Bir hafta önce uyandırılarak tekrar yoğun bakıma alınan Melisa bebek için zaman daralıyor.
Son yılların amansız hastalıkları arasına giren SMA'ya karşı tedavi yöntemlerinin yüksek maliyetlerde olması ve tedavinin belli başlı yerlerde yapılıyor olması aileleri zor durumda bırakıyor.
 
KAMPANYAYA DESTEK OLMAK İÇİN...

Sosyal medya üzerinden Melisa için gereken miktarı toplamak için kampanya başlatıldı.
Çanakkale  Valiliği'nin onayı da alınarak başlatılan kampanyaya dahil olmak isteyenlerin Erhan İnal’ın TR970006701000000040359567 (Yapıkredi TL hesabı ) numaralı hesabına yardımda bulunabileceği belirtildi.
 
Burcu Uçmaz