Bigalılar tarafından bağışlanan kullanılmamış kıyafet, battaniye, konserve gıda, ısıtıcı, aydınlatma malzemeleri, su, ekmek ve unlar tasnif işlemlerinin ardından depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Biga’dan yola çıktı.
 
Gönderilen 4 yardım tırı ile Biga'dan yardım kampanyasının başlamasından bu yana toplamda 7 tır yardım malzemesinin deprem bölgesine sevki sağlandı.
Kahramanmaraş Merkezli 7,7 Büyüklüğündeki Depremin ardından Biga Kaymakamlığı ve Biga Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyası İle toplanan yardımlar bölge halkına ulaştırılmak üzere yola çıktı.
 
Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları devam ederken bölgeye insani yardım malzemeleri ulaştırılıyor.
Bu çerçevede Biga Kaymakamlığı ve Biga Belediyesi tarafından Biga’da düzenlenen yardım çerçevesinde toplanan battaniye, ısıtıcı, mont, bot, atkı, bere, kazak, çocuk bezi, bebek maması, kuru bakliyat, un, salça, tuz, sıvı yağ, tuvalet kağıdı, şampuan ve sabun gibi ihtiyaç malzemeleri taşıyan 4 tır daha bölgedeki depremzedelere ulaştırmak üzere İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesiyle bölgeye gönderildi.
 
Bahar Karakurt