Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İradi Bilimler Fakültesi ve Biga MYO Akademik ve İdari Personelinin destekleri Biga Ticaret Borsası iş birliği ile deprem bölgesine 1 ton kuru gıda yardımı gönderildi.
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 17 öğrenci topluluğu bir araya gelerek deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kolilerini Atatürk Kültür Merkezi’ndeki toplanma alanına teslim etti.
Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden yapılan açıklamada, “Deprem bölgelerinde afetten etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak amacıyla Biga İİBF ve Biga MYO Akademik ve İdari Personelinin destekleri ve Biga Ticaret Borsası iş birliği ile deprem bölgesine 1 ton kuru gıda yardımı gönderilmiştir. Ayrıca Fakültemiz akademik personeli ihtiyaç duyulan pek çok yardım malzemesini de resmî kurumlar üzerinden deprem bölgesine gönderilmesi için ayni ve mali destekler sağlamıştır. Biga İİBF ve Biga MYO akademik ve idari personeli olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan biz birlikte güçlüyüz diyerek, “Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 17 öğrenci topluluğu bir araya gelerek deprem bölgesine gönderilmek üzere yardım kolilerini bizlere teslim etti. Değerli genç kardeşlerime duyarlı davranışları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Gökçe Akkoç