Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından bağışlanan 540 çuval büyükbaş hayvan yemi borsa vasıtası ile deprem bölgesine gönderildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinesinde gerçekleştirilen yardım,  Elbistan Ticaret ve Sanayi Odasına teslim edilmek üzere Cuma gecesi yola çıktı.
Yardım ile ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş "İki gün önce de deprem yardımlarımızı TOBB vasıtası ile bölgeye göndermiştik. Yönetim Kurulu üyelerimiz ile yaptığımız görüşmede bölgede bulunan hayvanlar içinde bir şeyler yapabileceğimize karar verdik ve kendi imkanlarımızı seferber ederek bir tır hayvan yemini bölgeye gönderme kararı aldık. Koordinasyonda sorun yaşanmaması için sekretaryamız TOBB ile görüşerek yardımın gideceği lokasyonu belirledi. Aracımız bu gece yola çıkacak ve inşallah 11.02.2023 akşamı hedeflenen bölgeye ulaşacaktır. Bu yardım için tüm yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca afet bölgesine yardımlarımızı devam ettirmeyi düşünüyoruz. Vefat edenlere Allah'tan rahmet; zarar gören tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Dualarımız ve kalbimiz onlarla." dedi.

Haber Merkezi