Biga Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneği, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında Biga’ya gelen depremzedeleri ziyaret ettiler.
 
10 ili sarsan deprem sonrasında  deprem bölgesinde yaralar sarılırken, evleri hasar gören vatandaşların ise tahliyeleri gerçekleştirildi. Civar illerdeki yakınlarına giden veya  KYK Yurtlarında kalmak isteyen vatandaşlar  bölgeden tahliye edildi.  
 
Tahliye edilen depremzedelerin bazıları ise Biga İlçesinde kalmayı tercih etti. İlçeye gelen  depremzedeleri ziyaret eden Bigalı bir çok kişi  ve kurumlar misafirlere yakından ilgileniyor depremzedeleri ziyaret eden STK’lardan biri de Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneği oldu.  Deprem bölgesinden Biga’ya gelip evlere yerleştirilen depremzedeler, Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneği tarafından ziyaret edildi. Gönüllü Kadınlar Dayanışma Derneği Başkanı Ayfer Sucuka, konaklamak için yerleştirilen depremzedeleri ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerini ilettiklerini söyledi. Sucuka  “İlçemize gelen depremzede ailelerimizin bir nebzede olsa acılarına ortak olduk ,elimizden geldiğince faydalı olduk.  Deprem felaketi ile sarsılan Ülkemizin yaralarını bir an önce sarmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.
 
Bahar Karakurt