Biga Ziraat Odası'nda toplanan süt üreticilerinin temsilcileri 'Süt fiyatları düşürülecek' iddiasına sert tepki gösterdiler ve "Süt fiyatında geri adım yok" dediler.
 
Son günlerde Çiğ Süt fiyatlarının geri geleceği şeklinde söylentilerin ortaya çıkarılması sebebiyle bir araya gelen üretici örgütleri, var olan süt fiyatının asla geri gelmeyeceğini, daha düşük bir fiyatın tarafımızca kesinlikle kabul edilmeyeceğini açıkladılar.
 
Toplantıya katılan ve birlik mesajı veren üretici örgütleri bazı kesimler tarafından kendi isimleri kullanılarak piyasada düşük süt fiyatı telaffuz edilmesine sert tepki göstererek, kendileri tarafından resmi bir açıklama yapılmadan piyasada dolaştırılan “Süt fiyatı düşürüldü” şeklindeki söylentilere hiçbir süt üreticisinin itibar etmemesini istediler. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada; “Zaten zar zor ayakta duran üreticiye öldürücü darbe vurulmasına müsaade etmeyeceğiz ifadeleri kullanıldı.
Biga Ziraat Odası'nda 20 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirilen toplantıya Biga Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çimen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Özbek, Biga Hay-Koop Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat Tekin, Yönetim Kurulu Üyesi Rüstem Topal, Yönetim Kurulu Üyesi Beytullah Şahin, Biga Tar-Koop Başkanı Kahraman Soydan ve Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güray Ergün katıldı.
 
Bahar Karakurt