Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkili olan deprem sonrası yardım malzemeleri bölgelere aralıksız olarak gönderiliyor. Biga’da üçüncü sınıf öğrencisi Ömür Gören’in deprem bölgesine gönderdiği mektup görenleri duygulandırdı.
 
Gören, mektubunda bilgisayar almak için biriktirdiği parasını gönderdiğini belirterek, ''İnşallah bir an önce sizde bu depremden kurtulup okullarınıza başlarsınız.” dedi.
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki tüm okullarda depremden etkilenen çocuklara ulaştırılmak üzere “Oyuncağımı Paylaşıyorum” yardım kampanyasında Biga’da öğrenciler tek yürek oldu.
 
DUYGULANDIRAN MEKTUP

İlçede bulunan okul ve kurum müdürlüklerine getirilen yeni ve sağlam durumdaki onlarca oyuncak, deprem bölgesine gönderilerek her bir çocuğa umut olacak. Gelen oyuncakların içinden çıkan bir mektup yürekleri dağladı.
 
“BAZI ŞEYLER OLMASA DA OLUR…”

Biga’da yaşayan 9 yaşındaki Hüseyin Onan İlköğretim Okulu öğrencisi Ömür Gören’in depremzede yaşıtlarına gönderdiği mektup, okuyanlara duygu dolu anlar yaşattı. Küçük yardımsever Ömür Gören mektubunda, “Merhaba arkadaşlarım. Ben Çanakkale Biga'da yaşıyorum. Öncelikle geçirmiş olduğunuz depremden dolayı çok geçmiş olsun. Sizler için çok üzgünüm. Sizin için ben ve kardeşim Leyla ile birlikte en sevdiğimiz oyuncaklarımızı biraz da olsun sizin mutlu etmesi için size gönderiyorum. İnşallah sizi mutlu eder ve bilgisayar almak için kumbarama atmam gereken parayı size gönderiyorum. Aslında kumbaramdaki tüm parayı göndermek istedim ama annemlerin haberi olmadığı için bunu yapamadım. Annemlerin de öğrettiği gibi bazı şeyler olmasa da olur. Gönderdiğim para belki az ama belki bir işinize yarar. Ben 3/B sınıfından Ömür Gören sizi çok seviyorum. İnşallah bir an önce siz de bu depremden kurtulup okullarınıza başlarsınız. Annemler beni ödev yapıyor sanıyor, artık kağıdı kutunun en altına koyup uyumam lazım. Tekrardan çok geçmiş olsun. Ömür ve kardeşim Leyla GÖREN”
 
Bahar Karakurt