“ÇANAKKALE ZAFERİ TARİHE GEÇEN KAHRAMANLIKLARLA DOLU BİR DESTANDIR”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladı: “Tarihe geçen kahramanlıklarla dolu bir destan olan Çanakkale Zaferi, her yönüyle örnek teşkil eden, eşsiz bir mücadelenin adıdır. İstiklal Marşı’mıza, bağımsızlığımıza ilham veren bu Zafer, aynı zamanda bir milletin, tek yürek olduğu zaman hiçbir kuvvete boyun eğmeyeceğini de dünyaya göstermiştir. Düğüne gider gibi ölüme giden, cephede kendi cenaze namazını kılan, geri dönmeyi düşünmeyen, her biri adeta ayrı bir kahramanlık destanının konusu aziz ecdadın dünya tarihine altın harflerle ‘Çanakkale Geçilmez’ yazdırdıkları bu Zafer, bizlere de önemli bir miras bırakmıştır.

Çanakkale’den Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına, yaşanan her zorlukta, genlerimizde var olan ‘Çanakkale Ruhu’ devreye girmiş, bu Ruh milletimizi kenetleyerek zorlukların üstesinden gelmesini sağlamıştır. Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış olan ülkemiz, ölümsüz kahramanlarımızın fedakârlıkları ile elde edilen eşsiz zaferlerin sağlam temelleri üzerinde yükselmiştir. Bize düşen en önemli görev, bu Ruhu, tarih bilincini gelecek kuşaklara aktarabilmek, aziz şehitlerimizin emaneti bu ülkeyi her alanda daha ileriye taşımaktır. Bunun nişanını gururla taşıyan şehitlerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan asla silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır.
Bu kutlu Zaferin yıl dönümünde başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Bu vesileyle, yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.”

BAŞKAN MAKAS’TAN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ’NİN 108. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Naim Makas mesajda; ‘’Şanlı Türk tarihinin en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.’’ dedi.

Başkan Makas mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’Tarih sayfalarından silinmek istenen bir ulusun, kısıtlı imkanlarla mücadele ederek adeta imkansızın başarıldığı eserin adı olan Çanakkale, Türk Milleti’nin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğinin en büyük göstergesi olmuştur. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan mehmetçiğin; Çanakkale Geçilmez! Diyerek dünyanın en büyük donanmalarına karşı koyup, canı pahasına şehadete yürüyen destanın adıdır Çanakkale. Vatanın bütünlüğüne ve Milletin bağımsızlığına 108 yıl önce sahip çıkan aziz Türk Milletimiz, 15 Temmuz’da da aynı kararlılıkla sahip çıkarak ‘’Çanakkale Ruhu’nun’’ asla yok olmayacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden sonsuz minnet ve şükran borçlu olduğumuz şehit ve gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.’’