Bilinçli anneler, sağlıklı nesiller, mutlu aileler yetiştirmek amacıyla Biga Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Gebe Okulu'ndaki eğitimlere katılan anne adaylarına belgeleri verildi.  Mart ayı 3. dönem gebe okulu eğitim programını tamamlayan gebelere Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nursel Yılmaztürk tarafından katılım belgeleri takdim edildi.
 
Teorik Ve Uygulamalı Eğitim Veriliyor  
 
Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu Eğitimlerine devam ediyor. Hastane bünyesinde hizmet veren Gebe Okulunda, hamilelerin doğum sürecini sıkıntısız tamamlayabilmeleri ve toplumda farkındalık oluşturmak için uzman ekip tarafından verilen eğitimlere baba adayları da katılıyor.   Eğitime katılan baba adayları eşleri ile bebek yıkama, bez değiştirme, gaz çıkarma ve endorfin masajı eğitimlerini uygulamalı olarak öğreniyor. Okulun gebe sınıfında eğitim alanların kendilerini anne ve babalığa hazır hissetmelerini sağlamanın yanı sıra eşler arasında güçlü ilişkiler ile anne adayına doğum sırasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili eğitimler veriliyor.  
 
Eğitimlere katılmak isteyen anne adaylarına Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu ve Doğumhane Servisine başvuru yapabileceği bildirildi.
 
Emirhan Akıncı