Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği, Çanakkale Gelibolu Tarihi Alan'da gerçekleştirilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kutlama programına katıldı.
 
Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği, Çanakkale Gelibolu Tarihi Alan'da gerçekleştirilen  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kutlama programına katıldı. Programdan sonra Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Behiye Çark ve beraberindekiler, Tarihi Alan'da bulunan Boşnak Anıtı önünde fotoğraf çektirdiler.
 
Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran, Dünya Bosna Göçmenler Birliği Başkanı Hasan Şehoviç, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Behiye Çark, Başkan Vekili İsmet Çalışkan, Derneklerden Halilbeyli Dernek Başkanı Mustafa Celep, Urla Dernek Başkanı Ertuğrul Özer, Turgutlu Dernek Başkanı Muharrem Baysak ve yönetimleri ile birlikte programa katıldılar. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kutlama programı sonrası Çanakkale Muharebelerinde Bosna Hersek'ten ve vatanları saydıkları diğer ülkelerden hayatını kaybeden tüm boşnak şehitlerin anısına yapılan anıtı ziyaret eden Boşnaklar, anıt önünde dua ettiler.
 
Biga Bosna Hersek Kültür ve dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; "Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu yöneticilerimiz ile birlikte Çanakkale Gelibolu Tarihi Alanda düzenlenen 18 Mart programına katıldık. Program sonrası Tarihi Alan'da yer alan Boşnak Anıtı'nı ziyaret ettik ve dua ettik" ifadelerini kullandı.
 
 Burcu Uçmaz