Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Biga İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Özel Bisev Biga Huzurevine ziyaret gerçekleştirdi.
 
Gerçekleştirilen ziyarette yaşamın her döneminde olduğu gibi yaşlılık döneminde de yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması hastalıklardan korunma sağlığın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda bilgilendirme yapıldı.
 
Huzurevi Müdüresi Aysun Sansak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri katıldı. Huzurevi sakinleriyle sohbet edilerek talepleri dinlendi.
Biga İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli huzurevi sakinlerine yaşlılıkta da önemli olan hareketli ve sağlıklı yaşam ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
 
Ziyarette konuşan Biga İlçe Sağlık müdürlüğü çalışanları, "İnsanlarda görülen pek çok hastalığın ilerleyen yaşla birlikte arttığı bilinmektedir. Yaşlılıkta daha iyi ve kaliteli bir yaşam için bu sağlık sorunlarından korunmak gereklidir. Korunmak için başlıca üç ilke; yeterli ve dengeli beslenmek, doğru fiziksel aktivite ve egzersiz yapmak, alkol ve sigara kullanımından uzak durmaktır. Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlayarak onların mutlu bir yaşlılık geçirmelerine katkıda bulunabiliriz." dedi.
Huzurevi sakinleri ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Emirhan Akıncı