Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Ramazan ayının ikinci iftarında şehit aileleri ve gazilerle Köşdere Otel'de iftarda bir araya geldi. İftarın ardından masaları tek tek gezerek, şehitlerin aileleri ile gaziler ve ailelerine hal hatır soran Kaymakam Dolu, burada yaptığı konuşmada depremde hayatını kaybeden vatandaşları da unutmadı. İftarda duayı Biga İlçe Müftüsü Ertuğrul Akın gerçekleştirdi.

İftar programında konuşan Kaymakamı Dolu; "Aziz şehitlerimizin çok değerli aileleri, anne babaları, evlatları, kardeşleri, kahraman gazilerimiz. Bu anlamlı iftar sofrasını sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugün bu cennet vatanda Türkiye Cumhuriyeti'nin şanlı, şerefli bireyleri olarak huzur içerisinde yaşayabiliyorsak; bu vatanı, bayrağı, ezanı ve bütün kutsal değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesindedir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu kutsal değerler uğruna bize bu vatanı, bu coğrafyayı emanet eden tüm şehitlerimizi  rahmetle, minnetle saygıyla anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Rabbim hem onlardan hem de siz değerli ailelerinden razı olsun. Manevi iklimin ağır bastığı bu iftar akşamında bizleri kırmayarak geldiğiniz, teşrif ettiğiniz için her birinize şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum. Rabbimden tüm şehitlerimize ve deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, kahraman gazilerimize uzun ömürler diliyorum" ifadelerini kullandı.

İftar programına Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, Biga İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Servi, Biga İlçe Müftüsü Ertuğrul Akın, şehit aileleri, gaziler ve daire amirleri katıldı.

Bahar Karakurt