'Yüzyüzeyken Konuşuruz' isimli müzik grubu üyesi Can Tunaboylu'nun sevgilisi Aybike Çelik, erkek arkadaşı tarafından darp edildiğini belirterek sosyal medyada bir paylaşım yaptı. 

Karakola da şikayette bulunan genç kadının yaşadıklarının ardından savcılık soruşturmasını tamamladı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre olay 4 Ağustos 2023 günü İstanbul Kadıköy'de yaşandı. Aybike Çelik ile sevgilisi Can Tunaboylu birlikte yaşıyordu.

Gece 02.00 sularında ikili arasında tartışma yaşandı. Can Tunaboylu kız arkadaşının tırnaklarını onun göğsüne bastırarak kırdı, genç kadını savurdu. İddianameye göre Tunaboylu kadının yüzüne yumruk atıp suratına tükürdü ve küfretti.

"KENDİMİ KORURKEN ELİM ÇARPMIŞ OLABİLİR"

İddianamede şüpheli Can Tunaboylu'nun ifadesinde sevgilisi Aybike Çelik'in kendisine vurduğunu ve bu sırada kollarıyla kendini korurken genç kadına değmiş olabileceğini belirttiği anlatıldı. Tunaboylu'nun yaralama kastı ile hareket etmediğini, kendisinin de yaralanmalarının olduğunu ve daha sonra birlikte kalmaya devam ettiklerini anlattığı da iddianamede yer aldı.

 

Aybüke Çelik

 

MORARMA, KANAMA, KIRIK RAPORU

Aybike Çelik'in olay sonrası çekilen fotoğraflarını dosyaya da sunduğunu belirten savcılık, Adli Tıp raporuna göre Çelik'in sol gözaltında morarma, yine sol gözünün içinde kanama, sol bileğinde kırık olduğunu kaydetti. 

Sabah'ın haberine göre, yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücuttaki kırığın hayati fonksiyonlara etkisinin orta derece olduğu rapor edildi.

6 YIL 6 AYA KADAR HAPİS TALEBİ

Olay gecesi durumdan haberdar olan bir arkadaşlarının da eve gittiği ve bilgi sahibi sıfatıyla ifadesinin alındığını, Can Tunaboylu'nun suç işlediğinin delillerle anlaşıldığını kaydeden savcılık, "kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsini istedi.

 


Kaynak: Haber Merkezi