İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Okuldaki Çiftlik” projesi kapsamında “Mucize Görmek İstersen Bir Tohum Ek” sloganı ile Ömer Mart Ortaokulunda meyve fidanları toprakla buluştu.

Okulun bahçesine dikilen meyve fidanlarıyla birlikte, öğrenciler doğayla iç içe olmanın keyfini çıkaracak ve çiftlik hayatını yakından deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Programa; Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Ömer Mart Ortaokulu Müdürü Mehmet Aydın, Çanakkale Ticaret Borsası İlkokulu Müdürü Seçil AÇAR Cesur, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Bircan Böyükmedar, İlgili kurumların şube müdürleri ile personeli, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Program, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan tarafından yapılan konuşma ile başladı.

Yapılan konuşmanın ardından, çocuklarımızın tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmaları, bilinçlenmeleri, aidiyet duygusu geliştirmeleri ve harekete geçmelerini hedefleyen “Okuldaki Çiftlik” projesi kapsamında, Ömer Mart Ortaokulunda Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi katkıları ile hazırlanan alanda; Vali İlhami AKTAŞ ve protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte 60 meyve fidanını toprakla buluşturdular.

Öğrencilerle bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Okuldaki Çiftlik Projesi kapsamında Ömer Mart ortaokulunda gerçekleştirilen fidan dikimi programının hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali İlhami Aktaş, etkinliğe katılanların, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu.

Okuldaki Çiftlik Projesi kapsamında gerçekleştirilen meyve fidanı dikimi programı fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

 

Çanakkale Valisi Aktaş Öğrencilerle Meyve Fidanı Dikti
 


Kaynak: Haber Merkezi