Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Çanakkale’de ulaştırmadaki sınırlamanın yarın itibariyle sona ereceğini bildirdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Çanakkale’de İl Umumi Hıfzısıhha kurulunun 17 Nisan’da aldığı karar doğrultusunda geçici süreyle durdurulan ilçeden ilçeye, ilçeden ile ve merkez köy minibüslerinin 4 Mayıs itibarıyla % 50 yolcu taşıma kuralı şartıyla çalışmaya başlayacağı bildirildi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nden ‘ilimizde ulaştırmadaki sınırlama yarın itibariyle sona eriyor’ başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Koronovirüs tedbirleri kapsamında, Çanakkale İl Umumi Hıfzısıhha kurulunun 17 Nisan tarihli kurul kararı doğrultusunda alınan ‘Ticari yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslerle; ilçeden ilçeye, ilçeden ile ve merkez köy minibüslerinin 15 gün süre ile durdurulması’ kararı; 04.05.2020 Pazartesi sabahından itibaren sona ermiştir. Otobüs ve minibüslerin % 50 yolcu taşıma kuralına uymak şartı ile Çanakkale merkeze girişleri serbest bırakılmıştır” denildi.

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Demir de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Köy minibüsleri ve ilçe minibüsleri yarın sabahtan itibaren %50 kapasite ile çalışmaya başlayacaktır” ifadelerine yer verdi.


Kaynak: Haber Merkezi