Biga’ya  bağlı köylerde tarımsal faaliyetler devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin Aşağıdemirci Köyünü ziyaret ederek üretici Fuat Bilici ile bir araya geldi. Başkan Şahin’e ziyarette İl Genel Meclis üyesi Saim Yılmaz eşlik etti. Üretici Fuat Bilici’nin ekim yaptığı tarlaları dolaşan Başkan Şahin, çiftçinin sorunlarını dinledi. Aşağıdemirci Köyü üreticilerinden Fuat Bilici’nin istek ve taleplerini dinleyerek hoş sohbet ortamında ilçe genelinde yapılan hizmetler ile ilgili bilgi veren Başkan Şahin, devlet olarak her zaman vatandaşların yanında yer aldıklarını ifade etti. Mahsullerin güzel olması, mevsimin güzel geçmesi, bereketli bir harman temennisinde bulunan Başkan Şahin, müsaade isteyerek, eski Yukaridemirci muhtarı Saim Deveciler’i ziyaret etmek için ayrıldı.
 
Eski Yukaridemirci muhtarı Saim Deveciler’ ziyaret eden Başkan Şahin, geçmiş olsun dileklerini iletti ve “Kendisini sağlıklı görmek bizleri mutlu etti.” Dedi.
 
Ziyaret sonrasında tüm çiftçilere bereketli ve bol mahsuller dileyen Başkan Şahin, İl Genel Meclis üyemiz Saim Yılmaz ile birlikte çiftçimizin sıkıntılarını dinledik. Yapılan üretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldık. Çiftçimizin önerileri eşliğinde bir takım çalışmalar yapmak ve sorunları gerekli mercilere iletilmek üzere kısa kısa notlar aldık. Kısacası tarımın gözbebeği bu topraklarda yaşayan çalışkan dürüst, geleneklerine sahip çıkan tüm çiftçilerimize bereketli ve bol mahsuller diliyorum. Durmak yok yola DEVAM...” dedi.
 
 
MEHMET ÖZDEŞ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kaynak: Biganın Sesi