Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen ’Av Köpeklerine Aşı Günü’nde 100’den fazla av köpeğine kuduz aşısının yapıldığını belirten Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Alaaddin Şiren, “Avcılarımızın av köpekleri her yıl düzenli olarak kuduz aşıları yapılmaktadır. Devamlı olarak av köpeklerimizin gençlik aşıları ve kuduz aşılarını yapılarak av köpeklerinin aşı kartlarına işlenmektedir’’ dedi.
 
Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Spor Kulübü Derneği Başkanı Alaaddin Şiren, kuduz aşısının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Av sırasında köpeklerimiz dağlarda bizimle birlikte dolaşmakta. Dağda başka hayvanlarla bizler görmeden çakal, tilki, sahipsiz köpeklerle boğuşma yapmış olabilir, bu hayvanlardan kuduz mikrobu almış olabilirler. Bu nedenle biz avcıların av köpeklerine mutlaka kuduz aşısı yaptırması zorunludur. Kulüp olarak her av köpeğine kuduz aşısı yapılmasını sağladık. Avcılarımızda av köpeklerini getirerek aşılarını yaptırdı’ dedi.
 
Merkez Avcılar Kulübünde yapılan kuduz aşılamasında Biga Merkez Avcılar Kulübü Başkanı Alaaddin Şiren, Başkan Yardımcısı Seyfettin Karameşe ve Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Çakır hazır bulundular.
 
 
Yasemin özdeş


Kaynak: Biganın Sesi