Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ederek, şehit annelerinin Anneler Gününü kutladı.
 
Başkan Erdoğan’a ziyareti sırasında eşi Feride Erdoğan eşlik etti. Vatanı ve milleti için canını seve seve feda eden şehitlerimizi şükranla yad ettiklerini de ifade eden Başkan Erdoğan, “Vatanı, bayrağı ve toprağı için hiç düşünmeden canını veren şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla yad ediyorum. Cenab-ı Allah ailelerine sabırlar ihsan eylesin. Sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. Evlatlarınız bu vatan için toprağa düşmüş, bundan sonra onlar artık vatanın evlatları, bizlerin evlatlarıdır. Bu evlatlarımız vatanın birliği, beraberliği, dirliği ve düzeni için şahadet şerbetini içmişlerdir. Bu vatan için evlat yetiştirmiş, vatana feda etmiş insanlara biz minnet duyarız ve onların istekleri bizler için bir emirdir. Şehitlerimizi her zaman şükranla yad ediyoruz, onların yadigarlarının da başımızın üstünde yeri var. Şehit annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Gününü tekrar tebrik ediyorum. Sizler bizim en kıymetlimizsiniz.” şeklinde konuştu.
 
Başkan Erdoğan’a bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden şehit anneleri ise, “Bu günde bizleri hatırlamanız ve ziyaret etmeniz bizleri mutlu etti. Hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşıyoruz. Şehit annesi olarak hüzünlüyüz ama ziyaretinizden dolayı da mutluyuz” ifadelerine yer verdiler.
 
Başkan Erdoğan, ziyaret sonrası şehit annelerine çiçek buketi, sokakta karşılaştığı annelere de karanfil hediye ederek anneler gününü kutladı.
 
 
 


Cahit mavili
 
 


Kaynak: Biganın Sesi