Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Biga Devlet Hastanesi, Özel Biga Can Hastanesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Şirintepe, 70. Yıl, İstiklal, Hamdi Gençoğlu, 75. Yıl ile Sakarya Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek hemşirelerle bir araya geldi.
 
Erdoğan, sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarını sunduğunu belirtti.
 
Küresel bir salgınla mücadele edildiğini aktaran Erdoğan, " Tüm dünyada ve ülkemizde etkili olan Kovid-19 pandemisi ile mücadele ederken hiç şüphesiz zor bir görevi icra eden, dönem itibariyle adeta kahramanlarımız olan sağlık çalışanlarımızdan hemşirelerimizin bu özel ve anlamlı günlerinde yanlarında olmak istedik. Biga’daki hastanelerimizi ve aile sağlığı merkezlerimizi ziyaret ettik. Hemşirelerimizle sohbet ederek, zorlu süreçte moral verdik. Bir gün değil her gün, yalnızca Kovid-19 sürecinde değil her zaman sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra eden değerli hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü yürekten kutluyorum. Sağlık hizmetlerinin temel görevlilerinden olan hemşirelerimiz iyi ki varlar” dedi.
 
Biga Devlet Hastanesini ziyaretinden dolayı Başkan Erdoğan’a teşekkür eden Başhekim Vekili Dr. Erhan BÜYÜK de hemşireler gününün bu yıl buruk geçtiğini kaydetti.
 
Sıkıntılı, kaygılı ve bilinmeyen bir şey ile mücadele edildiğini ifade eden Büyük, "Sağlık çalışanlarımız büyük bir risk altında, inşallah bu süreci hep birlikte sağlıklı şekilde atlatacağız. Tüm sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları bu mücadeleden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımıza göstermiş olduğu bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Erdoğan, ziyaretleri sırasında ilçede görev yapan hemşirelere çiçek hediye etti.
 
 
YASEMİN ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi