Biga’nın Kemer Köyü’nden SMA hastası Ahmet Alp bebeği yaşatabilmek için mücadele sürüyor. Ahmet Alp bebeğin ABD’de 2.132.000 Euro’luk gen tedavisi olması için yardım kampanyası başlatan aileye gönüllüler destek veriyor.
 Açıklama yok.
Ahmet Alp bebeğin yardım kampanyasına katkı sağlamak amacıyla ilçedeki belediye meydanında kermes düzenledi. Yiyeceklerin satıldığı kermesten elde edilen gelir ile yapılacak bağışlar, Ahmet Alp için açılan hesaba yatırılacak.
 
Ahmet Alp için tüm Türkiye’den destek beklediklerini ve şu ana kadar sadece 882.250 Euro toplandığını söyleyen baba Recep Güven , “Ahmet Alp SMA tip 1 hastası ve şu an 17 aylık. AhmetAlp’enefesolalım adında bir sayfa açıp, kampanya başlattık. Herkesten yardım bekliyorum. Ahmet Alp'i tek şansı olan Zolgensma ilacına ulaştırabilmemiz için son 3 kilosu kaldı.  Her geçen gün gözlerimin önünde eriyor, buna dayanamıyorum. Ahmet Alp’in yaşayabilmesi için bu tedavi olması geriyor. Tüm Türkiye’den destek bekliyorum” dedi.
 
“AHMET ALP’LER ÖLMESİN”
 
Ahmet Alp’i yaşatmak için kermes düzenlediklerini belirten gönüllüler ise, “Ahmet Alp bebeğimize sahip çıktık. Destek amaçlı kermes düzenledik. Bigalı vatandaşlar da sahip çıktı. Karıncanın ateşe su taşıması misali tek başına bir şey olmuyor. Herkesin destek olması lazım. Bu çocuğumuzu yaşatmak için tüm Türkiyenin de destek olması gerekiyor. Hep birlikte çocuğumuza bir nefes olalım, Ahmet Alp’imizi yaşatalım. Ahmet Alp’ler ölmesin.” diye konuştular.
Yasemin Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi