Akkoyun’un eleştirilerine kişisel sosyal medya hesabından “GELECEK TÜCCARLARI HADDİNİZİ BİLİN!” başlığıyla yaptığı açıklamayla, yanıt veren Başkan Altınkaya şu ifadeleri kullandı:
 
“Geçmiş siyaset hayatı vefasızlıklarla dolu, gelecek tüccarlığı yapan sözde siyasi gelecek il başkanı, haddini aşarak Ülkü Ocakları Genel Başkanlığımızın yaptığı atamalara alçakça saldırmış, yerli yersiz ithamlarda bulunmuş. Her konuya balıklama atladıkları gibi, hakim ve savcılığa da soyunmuşlar... Eee ne olacak bir fikri siyasi temeli olmayınca, her zaman olduğu gibi boşa düşüyorlar. Boş konuşuyorlar...
Ülkü Ocaklarımız atama yaparken, teşkilat iç dinamiklerini esas alır. Bu alakasız tiplere ne olmuş ki kendilerini saydırmaya çalışıyorlar.
Ömrü hayatında Ülkü Ocakları nedir bilmez, kalkmış bize akıl vermeye çalışıyor...
Bu sözde siyasilere Tavsiyem, bizim iç işlerimize karışmamaları, her şeye soktukları burunlarını, bilmedikleri konulara sokmamaları, yönündedir.
Siyaset öyle hamasetle olmaz, vatandaş adama önce sorar: kimle hareket ediyorsun? diye. Uzaktan kumandalı, Hainle iş birliği yapan, gelecek tüccarı sözde siyasi zihniyete bu millet prim vermez!”
 
CAHİT MAVİLİ
 


Kaynak: Biganın Sesi