İçişleri Bakanlığı tarafından afetlere hazırlıklı bir Türkiye için toplumda önlem alma kültürü oluşturmayı hedefleyen, bu dönüşümü gerçekleştirmek ve vatandaşların afetlerde güvende kalabilmeleri için ilan edilen “Afet Eğitim Yılı” kapsamında başlatılan eğitimler devam ediyor.
 
Çanakkale AFAD Müdürlüğü tarafından başlatılan "Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimi" programına Biga Kaymakamlığı, Biga Belediye İtfaiyesi, Biga Kent Konseyi ve Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurumlarından görevliler katıldı. Eğitim sonrası yapılacak sınav ile katılımcılar Temel Afet Bilinçlendirme Eğiticisi olacaklar.
 
Çanakkale AFAD Eğitim Uzmanı Erkan Sadi UYSAL ve Arama Kurtarma Teknisyeni Erdem GÜMÜŞ’ün katılımı ile Biga Belediye İtfaiyesi’nde verilen eğitimler hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimizde "Afet Farkındalık Eğitim"leri aktif olarak tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda bizi bu hedefe götürecek olan İlimizde-ilçelerimizde görevli kamu kurum ve kuruluşu çalışanları, dernek üye ve yöneticilerinden oluşan eğitmen adaylarına yönelik, iki gün süren "Afet Farkındalık Eğitmen Eğitimi" Biga Belediye İtfaiyesinde maske, mesafe ve hijyen kuralarını da göz önünde bulundurarak gerçekleştirildi. Müdürlüğümüz adına tüm katılımcılara ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederiz.”
 
Mehmet özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi