Kemalpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçede yaşayan işitme engelli vatandaşlar için Çanakkale gezisi düzenlendi.

Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü dolayısıyla harekete geçen KemalpaşaBelediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, işitme engelli vatandaşlar için şehitler diyarı Çanakkale'ye bir gezi düzenledi. 40 işitme engelli vatandaşın katıldığı gezide, işaret dili eğitmeni de yer aldı. Vatandaşlar gezide, Gelibolu Yarımadasındaki savaş alanlarını inceleyerek, şehitlikleri gezdi. Şehit düşen Mehmetçiklere fatiha okuyan vatandaşlar, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Çanakkale'nin önemine ilişkin şöyle konuştu: 

"Çanakkale'nin tarihimizde ve maneviyatımızda olan ehemmiyetinden bahsetmeye kalksak kelimelerin kifayetsiz kalacağını düşünüyorum. Bizler bugün aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin vermiş olduğu mücadelenin sonucu vatanımızda özgürce yaşamaktayız. Bu anlamda kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında belki da hayatlarında hiç Çanakkale'yi bilmeyen işitme engelli vatandaşlarımıza yönelik böyle bir gezi düzenledik. Faydalı geçtiğini ümit ediyorum. İnşallah halkımızın da desteği ile her alanda olduğu gibi bu tür faaliyetlerimiz de artarak devam edecektir." 


Kaynak: İHA