Yenice ilçesine bağlı Kalkım Beldesi meydan parkında Belediyeye yeni kazandırılan 1 adet kepçenin hizmete girmesi töreninde bir konuşma yapan Turan, “Bir iddiamız var. Daha çok iş yapmak istiyoruz, daha güzel işler yapmak istiyoruz. Bakın geçen geldiğimizde kapalı sistemle ilgili çalışacağımızı söylemiştik. Kalkım’da kapalı sistemin birinci etabı bitti. Tam 2 bin 300 dönüm alan şu an sulanıyor. Bu bizim meyve ve sebzemizin daha bereketli olması anlamına gelir. Biz, 2017’de ikinci etaba başlıyoruz. En az birinci etap kadar kıymetli olan ikinci etaba başlıyoruz. Ne dediysek yapacağız. Yapamayacağımızı söyleyemeyeceğiz. İşe daha yeni başlıyoruz. İnşallah daha bir çok hizmeti kazandıracağız” dedi.

Referanduma da değinen Turan, “Bakın ben açık söylüyorum; Şimdiki sistem AK Parti için daha iyi bir sistem. İstediğimiz kanunu geçiriyoruz, istediğimiz atamayı yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın yetkisi var, sorumluluğu yok. Ama biz şu anda 65. Cumhuriyet hükümetine başkanlık ediyoruz. 70 yıllık demokrasi tarihimiz var, 65 hükümet var. Kalkım’a belediye başkanı seçsek, yetkisi 1 yıllık olsa, daha Yenice nerede, Kaymakam nerede, Vali nerede karayolları nerede, öğreninceye kadar süre biter. Böyle bir hükümet olabilir mi? Olmaz. O yüzden biz diyoruz ki; Bu mesele AK Partinin sorunu değil, bu mesele memleketin sorunu. Bizden sonra da, AK Parti’den sonra da güçlü hükümetler olsun diye ısrar ediyoruz” diye konuştu.

Kalkım belediyesine kazandırılan yeni kepçenin kurdelasını AK Parti Yenice ilçe Başkanı Mehmet Güngör, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar ile Bülent Turan birlikte kestiler. Turan törenin ardından Akçakoyun ve Reşadiye köylerinini ziyaret etti.


Kaynak: İHA