Düzenlenen açılış programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Şube Müdürleri Ebru KAYA, Duygu ÇEVİRGEN UZUN, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
 
Okul Müdürü Rıza Kazan, 987 öğrencisi ve 61 öğretmeni bulunan okula açmış oldukları kütüphanenin büyük kaynak teşkil edeceğini söyledi. Kazan: " Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla ve İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya ve dekorasyon bölümünün işçiliği ile okulumuza bir kütüphane kazandırdık. Bu kapsamda; okulumuza kütüphane kazandırılmasında emeği geçen Biga ortaokulu ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Bingöl Solhan 28 Ağustos ilk ve ortaokulunu kardeş Okul olarak seçmiştik. Kardeş okulumuza okul aile birliği yönetim kurulumuzun desteği, Velilerimizin ve öğretmenlerimizin bağışlarıyla 35 koli yardım malzemesi hazırladık.Bu ihtiyaç malzemeleri 6- 15 yaş kız erkek grubuna oyuncak, kırtasiye, ayakkabı, kıyafetten oluşmaktadır. Toplamış olduğumuz yardım malzemeleri 26 Nisan 2019 Cuma günü yola çıkacak ve en yakın zamanda kardeş okulumuza ulaştırılacaktır" diye konuştu.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ise, “Okul yönetimimize, Okul Aile Birliğimize, buranın tasarlanıp, son haline gelmesine vesile olan İÇDAŞ Meslek Lisesi'ne, herkese çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda toplanmış olan yardım kampanyasından dolayı özellikle Okul Aile Birliğine çok teşekkür ediyorum. Bunlar kardeşlik bağlarının gelişmesine, aradaki diyalogların artmasını sağlayan etkenlerdir. Yaptığınız çok önemli, devasa bir iş. Bunun için Bingöl Solhan'lı olarak şükranlarımı sunuyorum. Oradaki öğrencilerimizin de, buradaki kardeşlerimin yapmış olduğu bu anlamlı kampanyadan dolayı inanıyorum ki en az benim kadar mutlu olacaklar. Çünkü ihtiyaçları karşılanmış olacak. Bu vesileyle gönül köprüleri oluşmuş olacak. Bunun için Biga'mıza, Biga'nın velilerine, öğrencilerine, öğretmenlerine, yönetimine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Mehmet Özdeş
 

Foto Galeri
Bilen; “Gönül Köprüsü Kurulacak”
Bilen; “Gönül Köprüsü Kurulacak”


Kaynak: Biganın Sesi