2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması planlanan lisenin protokol imza törenine Çanakkale Valisi Hamza Erkal, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar ve Akçansa üst yöneticileri katıldı. 
Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, protokol imza töreninde Çanakkale’de olmaktan ve burada üretim yapmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, “Güzel Sanatlar Lisesi, 27 derslik ve ek olarak laboratuvar, kültür dersliği, tasarım dersliği, kayıt ve yayın odası, tonmaister odası gibi çeşitli konuları içeren 31 dersliğin de bulunduğu bir eğitim merkezi haline gelecek. Gençlerimizin iyi eğitim alması, iyi bir gelecek kurması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız. Akçansa olarak ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimize destek olmayı, kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Sabancı felsefesiyle bu topraklardan kazandığımızı, bu toprakların insanlarıyla paylaşarak üretmeye devam edeceğiz” dedi.
Çanakkale Valisi Hamza Erkal, “Köklü şirketlerin faaliyet gösterdikleri bölgelerde sosyal projeler yapmaları gerekiyor. Çanakkale’ye yakışır modern bir okul olacağına inandığımız Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi bunun güzel bir örneği. Çanakkale’nin geleceğine sahip çıkacak eserler ortaya koyan Akçansa’ya teşekkür ediyor, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuarlara hazırlamak amacıyla kurulacak olan lise, modern derslikler, konferans ve gösteri salonundan oluşacak.


Kaynak: İHA