Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, CHP'li belediye başkanları ve CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural Biga’da bir araya geldi.
 
CHP Biga İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya, İlçe Başkanı Osman Öztürk’ün yanı sıra CHP’li belediye başkanları, CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri,  Biga Belediyesi önceki dönem Başkanı İsmail Işık, Karabiga Belediyesi önceki dönem Başkanı Muzaffer Karataş ve partililer katıldı.
 
Toplantının açılışını yapan CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk; “Bugün buraya gelerek bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkürler. Bu organizasyonu yapmamızda bizlere destek olan il başkanımıza ve bütün belediye başkanlarımıza sizlerin adınıza teşekkür eder, Biga’ya hoşgeldiniz deriz. Biga’dan Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına giden yolda, bütün birlik ve beraberliği halkımıza gösterdikleri için de kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
“İKTİDARA TALİBİZ”
 
CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ise; “Bizler seçimde bir araya gelirken, ‘Biz olacağız, hep birlikte olacağız’ ve ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacağız’ demiştik. O gün bugün. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içindeki iç çelişkilerini ve mücadelelerini kongreler sürecinde yapıp, onun haricinde bir arada olacağımızı söylemiştik. Bütün belediye başkanlarımızla, sosyal demokrat belediyeciliğin gereğini tamamen yerine getirerek, özellikle pandemi koşullarında bile özveriyle çalıştılar. Birlik ve beraberlik içinde çalıştılar. Özellikle de yerel yönetimlerimizin olmadığı ilçelerimize destek vermek üzere ellerinden gelen desteği gösterdiler. Aramızda Ülgür başkanımız, Cengiz Balkan başkanımız, Necati başkanımız yok. Onlar da saat 5’teki kendi içimizde yapacağımız toplantıya yetişecekler. Programları dolayısıyla yetişemediler. Necati bey de bir meclis üyesinin annesi vefatı dolayısıyla aramızda yoklar. İktidara giden yoldayız arkadaşlar. İktidara giden bu yolda hepimize çok ciddi görevler düşüyor. Sadece il ve ilçe başkanlıklarımızın, milletvekillerimizin, il genel meclis üyelerimizin, belediye başkanlarımızın çalışmalarıyla olmuyor. Genel başkanımız her zaman her yerde. Dostlarımızla iktidar olacağız. Bizim çoğalmamız gerekiyor. Karşı tarafta siyaseti kutuplaştıran bir lider var. Maalesef. Onun yaptığı bu kutuplaştırmaya karşı, bizlerin çok daha genişleyerek, büyüyerek ve dostlarımızla çalışmamız gerekiyor. Tüm üyelerimiz her gün siyaset yapmalılar. Yeni dostlar, yeni arkadaşlar kazanmalısınız. Bu güzel birliktelik gerçekten çok iyi. Osman başkanımızın önerisiyle belediye başkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantımızı Biga’da yapıyoruz. Birazdan sahaya çıkacağız. Hep birlikte esnafımızla ve halkımızla buluşacağız. İktidara talip olduğumuzu tüm herkese sergileyeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Çanakkale Milletvekili CHP’li Özgür Ceylan ise yaşanan ekonomik sorunlara dikkat çekerek, çözümün Millet İttifakı iktidarında olduğunu ifade etti. Çanakkale Milletvekili Ceylan konuşmasında; “Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Kaç gündür yaşadıklarımızı hepiniz görüyorsunuz. Dolardaki yükseliş, altının yükselmesi, hızla fakirleşmemiz… Bunun yanında adalette, hukukta, sağlıkta, tarımda içinden çıkılamaz bir hal aldı ülkemiz. Artık AKP’nin bu ülkeyi yönetemediğini yediden yetmişe herkes görmüş durumda. Şu anda ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkışın tek yolu, Millet İttfakı olarak bizim iktidara gelmemiz, derhal seçimde ülkeyi devralmamız. Ben inanıyorum ki biz devraldıktan sonra hemen ekonomide bir rahatlama olacak, hemen adalet ve hukukta yapacağımız reformlarla, eğitimde, sağlıkta yapacağımız reformlarla yavaş yavaş piyasaların tansiyonu düşecek, normale gelecek, ülkemiz de yeniden varlık olan bir yaşamaya başlayacak. Çünkü şu anda gerçekten hem yokluk var, hem yoksulluk var, hem yolsuzluk var. Bunların hepsi birleştiğinde de işte AKP ve MHP ortaklığı ortaya çıkmış oluyor. Biz bu iktidara giden yolda özellikle belediyelerimizin başarılı çalışmalar bizlere ışık tutuyor. Yaptıkları başarılı çalışmalarla iktidara giden yolda taşları döşüyorlar. Büyükşehirler olsun, Çanakkalemiz olsun, il ve ilçe ve belde belediyelerimiz olsun, yaptıkları çalışmalarla bizim iktidara geldiğimizde neler yapabileceğimizi, kapasitemizi, potansiyelimizi, vatan sevgimizi, millet sevgimizi gösteren çalışmalar yapıyorlar. Ben bir kez daha buradan sizlerin huzurunuzda bütün belediye başkanlarıma teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız. İktidara giden yolda iyi ki beraberiz. Çalışmalarımızı hep birlikte biraz daha arttırarak inşallah erken veya zamanında seçimde iktidarı devralacağız. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak biz iktidara hazırız. Her türlü çalışmayı yapıyoruz. Hem kadro olarak, hem parti programımız olarak iktidara geldiğimizde yapacağımız şeylerin hepsini hazırlıyoruz. Belirli dönemlerle halkımıza yapacağımız çalışmaları aktarmaya başlayacağız. Ekonomide, tarımda, sağlıkta neler yapabileceğimizi halkımıza anlatmaya başlayacağız. Öncelikle hedefimiz, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş rotası. Bu rotayı hep birlikte, bütün partilerin ortaklaşa katılacağı bir toplantıyla açıklayacağız. Daha sonrasında da ülkemizde yeni bir dönemin açılması için gereken seçimi bekleyeceğiz. Ondan sonra inşallah sandıkla bu gidişata son verip yepyeni, güzel, aydınlık günlere hep birlikte ulaşacağız” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından esnafları ziyaret eden heyet, hem vatandaşlarla hem de esnaflarla bol bol sohbet ettiler. Esnafın dert ve sıkıntılarını dinleyen başkanlar Millet İttifakı iktidarında yaşanan tüm sıkıntıların çözüleceğinin sözünü verdiler. CHP’li belediye başkanlarının evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantının ilk kez, CHP’li bir yönetimin olmadığı ilçede yapılması ise dikkat çekti.
 Bir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 1 kişi ve ayakta görseli olabilirBir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilirBir 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilirBir 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 1 kişi ve ayakta görseli olabilirBir 6 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 7 kişi, iç mekan ve şunu diyen bir yazı 'man iddaa BURADA! 5:08' görseli olabilirBir 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 2 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabı ve iç mekan görseli olabilir
Yasemin özdeş
 
 


Kaynak: Biganın Sesi