Geçtiğimiz gün Bayram Sokak’ta Katlı Otopark altındaki Gülşen Hanımın Çiftliği’nin satış mağazasının açılışı Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimi, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve çevre esnaf ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ın açılışta yaptığı konuşmanın ardından Biga Müftüsü Ertuğrul Akın dua okudu ve kurdela kesildi.
 
Açılış sonrası işletme sahibi Nihat Özkan; “2015 Mart ayında kurduk. Bir dönem koyun baktık. Sonra keçi bakmaya başladık. 2020’de üretime başladık. Şu anda da şubemizin açılışını yapıyoruz. Kırkgeçit Termal Tesisleri yanında Akkayrak Köprüsü’nden döndükten sonra yol üzerinde ikinci kilometredeyiz.Tamamen öz sermayemizle açtık işletmemizi. İnek peyniri, inek-keçi karışık peynir, hellim peyniri, keçi peyniri satıyoruz. Bunlar tamamen bizim kendi üretimimiz” dedi.
 
Biga İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmacı’nın işyerinin markalaşma sürecinde fikir verdiğini ifade eden Nihat Özkan; “Biz sürecin bu şekilde olacağını tahmin edemedik. Keçilerin sütleri çıkmaya başlayınca biz bunu bir şekilde peynire çevirmeye başladık. Sonra ilçe tarım müdürümüz geldi. ‘Peynir üretiyoruz’ dedik. Pişirme kazanı, mayalama kazanı, buzhanemiz var. Her şey usulüne uygun. Yasal prosedürleri de tamamladıktan sonra markalaşma sürecimiz gelişti” şeklinde konuştu.
 
Mehmet Özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi