Bir 13 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir
Ziyaretler kapsamında Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Emas Mobilya'yı da ziyaret eden heyette, Çanakkaleli vekiller mesleki oda temsilcilerinin sorunlarını dinledi.
 
Çanakkale Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in Biga'ya özgü sorunları da TBMM'de gündeme getirme sözü verdiği ziyaretler, parti yönetimi tarafından olumlu olarak değerlendirildi. CHP Biga İlçe Başkanı Öztürk, yaptığı kısa değerlendirmede iktidara geleceklerini ve sorunları kökten çözeceklerini dile getirdi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı, Millet İttifakı Biga Belediyesi Meclis Üyelerinden Grup sözcüsü Alper Şen, Katip üye Ergün Tulnay ve Birol Özlenir, İl Genel Meclisi üyeleri Levent İrez ve Hakkı Sezen’den oluşan CHP heyeti sırasıyla; Biga Ziraat Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Kahveciler Esnaf Odası, Biga Lokantacılar Esnaf Odası ile Emas Mobilya'yı ziyaret ettiler.
 
Ziyaretleri değerlendiren CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk; "Genel Başkan Yardımcımız sayın Muharrem Erkek’e, İl Başkanımız Metin Ümit Ural’a, Milletvekilimiz Özgür Ceylan’a çok teşekkür ederim. Bizler için dolu dolu bir program oldu. Hedefimiz bu tip programları sıklaştırıp, vatandaşlarımızın sorunlarına kökten çözüm bulmak. İktidarımızda bu sorunları kökten çözeceğiz" dedi.
 Bir 13 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
"Benzinin hesabı alım gücüyle yapılır, ödediğiniz ücretle değil" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise ziyaretlerde özetle şunları dile getirdi:
 
"Haber kanallarında ve sosyal medyada görüyorsunuz, bazı ülkeleri gösterip benzin fiyatlarını Türk Lirası hesabı üzerinden yapıyorlar. Böyle hesap mı yapılır? Benzinin hesabı alım gücüyle ölçülür. Benzine ödediğiniz parayla ölçülmez. Bir asgari ücretle depoyu kaç kere doldurabilirsiniz, buna bakın. Biga’nın esnafı, şoförleri, şehiriçi minibüsleri, EDS’ler ve yakın zamanda meydana gelen sel felaketi hakkında gerekli bilgileri aldık. Bu sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getireceğiz. Biz yoksullukla mücadele edeceğiz. Bu iktidar yoksulluğu yönetiyor. '4.5 milyon aileye yardım yapıyoruz' diye övünülmez. Bu sizin milletti yoksullaştırdığınızın resmidir. Türkiye demokrasiyi kaybetti. En kısa zamanda toplumun her kesimini etkileyecek güçlendirilmiş sistemlerle yeniden şaha kalkacağız ama bu yönetimin değişmesi şart. Olmuyor yönetemiyorlar. Bugün Türkiye’nin yarısı asgari ücretle geçimini sağlıyor. Onlar gibi 4-5 yerden maaş almıyor. O maaşlar da öyle 2-3 bin değil. En az 15-20 bin lira maaş alıyorlar. Ayda 100 bin lira yapar. Elektrik, su, doğalgaz, benzin, yiyecek, içecek, giyecek... Asgari ücretle bunların hangi birini karşılayacaksınız? İmkansız bir durum bu."
 
Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası ziyaretinde oda başkanı Erkan Özkan’ın Biga köftesinin tanıtımını yapıp, marka değerini arttırmak konusunda talebi üzerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek; ‘’Siz bununla ilgili ön hazırlığı yapın. Biz ulusal boyutta böyle bir marka değerinin reklamını yapma konusunda gerekli adımları atarız. Üstümüze düşeni yaparız’’ ifadelerini kullandı.
 Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilirBir 7 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 7 kişi, oturan insanlar ve açık hava görseli olabilirBir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 12 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi