Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Biga Engelliler Derneği üyeleri ve anneleri ile Cezve Kafe'de bir araya geldi. MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da kadına şiddete vurgu yaptığı mesajında; "Kadına şiddete hayır demek, en önemli görevimiz!" dedi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Biga Engelliler Derneği üyeleri ve anneleriyle birlikte Cezve Kafe'de bir araya geldi.
 
Kahvaltı programına MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya, MHP Biga İlçe Kadın Kolları Başkanı Hanife Çetin, MHP Biga İlçe Başkan yardımcıları Mustafa Ergeç, Hasan Karabiber ve Fatih Engin de katıldılar.
 
Kahvaltı sonrası MHP Biga Kadın Kolları Başkanı Hanife Çetin ve yönetim kurulu üyeleri, Biga'da faaliyet gösteren kadın esnafları işyerlerinde ziyaret ederek Kadınlar Günü'nü kutladılar.
 
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir mesaj yayınlayarak; "Türk kadını, tarihin her döneminde vefakârlığı ve kahramanlığıyla ön planda olmuştur. Tomris Hatundan Nene Hatuna kadar Türk tarihi kadınlarımızın kahramanlıkları ile doludur. Evinde, işinde, siyasette ve gerekirse cephede elinden gelenin en iyisini yapan Türk kadını tarih boyunca bu üstün vasfını her zaman ortaya koymuştur. Nesiller anaların eseridir, beşik sallayan eller gün gelmiş dünyayı sallamıştır. Alparslanlar, Fatihler, Mustafa Kemaller, Başbuğ Türkeşler yetiştiren analar, her türlü övgüye fazlasıyla layıktır. Son dönemde kadına şiddet vakalarının artması toplumumuzun kanayan yarasıdır. 'Cennet annelerin ayakları altındadır' inancına sahip bir dinin mensupları, kadını sürekli el üstünde tutmuş bir milletin fertleri olarak kadına şiddete hayır demek bizim en önemli görevimizdir. Bu duygularla 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyor, kadına yönelik her türlü şiddet ve istismarın bir an önce son bulmasını diliyorum" ifadeleri kullandı.
 
YASEMİN ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi