Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir
Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl, Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Emel Torun, icra komitesi üyeleri İnci Bayram, Muradiye Özel Ödül ve Dalga Başarır “Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında Biga TSO üyesi kadın girişimcileri ziyaret etti.
 
Biga TSO heyeti sırasıyla; Çalışkan Bakliyat - Kezban Çalışkan Yılmaz, Beyhan Yalçın Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti. - Esra Koyuncu, Biyomed Sağlık Medikal Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. - Vildan Anahtarcı, Ceylan Butik - Seyhan Şahin ve Lezzet Var - Beyhan Var’ı işlerinin başında ziyaret etti.
 
TSO Başkanı Doğan ziyaret esnasında tüm kadın işletme sahiplerine, yetkililerine ve çalışanlarına seslenerek, “İşlerini başarıyla yürüten, başarılarıyla gururlandığımız, hayatımıza anlam katan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.
 
Kadın girişimciliğinin önemine de değinen Başkan Doğan, “Kadınlarımıza iş dünyasında pozitif ayrımcılıktan ziyade iş, imkan ve hizmet eşitliği vermekten yanayız. İş dünyasında cinsiyetle değil, yapılan işin kalitesi ve sürdürülebilirliği ile hareket etmeliyiz. İş dünyası adına her platformda söylediğimiz gibi, kadın girişimci sayımızı erkeklerin sayısına ulaştırmak, onları iş aleminin içinde başta yönetici ve girişimci pozisyonları olmak üzere daha fazla görebilmek hepimizin ortak isteği. Kadınlar değişirse dünya değişir. Kalkınmanın da, zenginleşmenin de, adaletin de yolu budur.” ifadelerini kullandı.
 Bir 11 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 10 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 9 kişi ve iç mekan görseli olabilir
MEHMET ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi