29 Eylül 2021 tarihinde başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteklediği proje ile ilgili Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; "Hepinizin bildiği gibi Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla hayatımıza pek çok değişiklik girdi. Virüsün yayılması ile tüm Dünya'da pandemi ilan edilince birçok sektör gibi eğitim de pandemiden oldukça fazla etkilendi. Eğitim, uzaktan devam edecek şekilde yeniden düzenlendi. Uzaktan eğitim adıyla başlayan süreçte eğitim-öğretim yeni bir boyut kazandı. Öğretmenlerimiz tarafından teknoloji, eğitimde etkin olarak kullanıldı. Uzaktan eğitim sürecine kısa zamanda uyum sağlayan öğretmenlerimiz, bu süreçte büyük bir fedakarlık gösterdi. Türkiye'nin neredeyse her vilayetinden yarışmamıza iştirak eden kıymetli öğretmenlerimize ve bu projede emeği geçen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje birimine teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygun bulduğu proje ile ilgili Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı şartname bakanlığa bağlı tüm resmi ve özel okul müdürlüklerine ulaştı. "Pandemide Öğretmen Olmak" konulu anı yarışmasına Türkiye'nin her köşesinden toplamda 133 eser katıldı. Ülke çapında katılım sağlayan tüm öğretmenlerin eserleri Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Biga'daki öğretmenlerden oluşan komisyon tarafından değerlendirildi.
 
Değerlendirmeler sonucunda ilk 3'e giren eserler şöyle sıralandı:
 
1. Coşkun Erol - Milat  - Güçlükonak İmam Hatip Ortaokulu (Şırnak/Güçlükonak)
 
2. Akın Acar - Duvar - Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi (Antalya /Konyaaltı)
 
3. Nazlı Turan - Tandır Ekmeği - Özdil Çok Programlı Anadolu Lisesi (Trabzon/Yomra)
 
Ödül töreni geçtiğimiz gün çevirim içi olarak gerçekleştirildi.
 
Çevirim içi olarak gerçekleştirilen ödül törenine Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Konyaaltı Şube Müdürü Metin Ayhan, dereceye giren öğretmenler ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro birimi katıldı.
 
MEHMET ÖZDEŞ
 


Kaynak: Biganın Sesi