Bir yatak odası görseli olabilir
Uyku Laboratuvarı'nın birçok hastalığın tedavisi konusunda önemli bir merkez olduğunu belirten Başhekim Uz. Dr. Burhan Akbaş; “İnsan hayatının yaklaşık üçte biri uykuda geçmektedir. Yapılan çalışmalar sağlıklı bir uykunun önemini ve bozukluklarının pek çok hastalıkla ilişkisini ortaya koymaktadır. Uyku bozuklukları yaşam kalitesine etki eden önemli bir sağlık sorunudur. Kısa bir süre önce İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gökhan Baştürk‘ün destekleriyle kurulum çalışmalarına başlamış olduğumuz Uyku Laboratuvarı tamamlanmış olup, halkımıza hizmet veremeye başlamıştır" dedi.
 
KBB Uzmanı Op. Dr. Adil Üstün’ün sorumlu hekim olarak görev aldığı Uyku Laboratuvarı'nda uyku ile ilişkili hastalıkların tanısının konulup tedavisi yapılacağı duyuruldu.
 
KBB Uzmanı Op. Dr. Adil Üstün ise yaptığı açıklamada; “Özellikle tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabilen başta uyku apnesi, horlama, huzursuz bacak sendromu, REM uykusu davranış bozukluğu, uyurgezerlik gibi birçok uyku ile ilişkili hastalıkların tedavilerinin de yapılacak. İlçemizde aktif olarak çalışan uyku merkezi olmaması nedeni ile hastalar başka merkezlere gitmek zorunda kalıyor. Uyku hastalıkları ile ilgili hastalarımızın başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, alanında uzman kişiler tarafından ve gelişmiş teknoloji ortamında, ev konforunda 24 saat süreyle izlenerek tanı ve tedavileri yapılacaktır” dedi.
 
Yasemin özdeş
 


Kaynak: Biganın Sesi