Çanakkale'nin Biga İlçesinde yaşayan 19 yaşındaki genç rap şarkıcısı Furkan Arslan, söz ve müziği kendisine ait olan '17 Nisan', 'Sonunda' ve 'Biraz Daha Sabret' şarkılarıyla, 'Zen hype' ismiyle dijital mecralarda yerini aldı.

Biga ilçesinde lise yıllarında rap müziğe gönül veren Furkan Arslan, kendisine ait stüdyosunda söz ve müziklerini yazarak, dijital mecralarda yerini aldı. Furkan Arslan, kendisine ait söz ve müziği olan '17 Nisan', 'Sonunda' ve 'Biraz Daha Sabret' şarkılarıyla, 'Zen hype' ismiyle dijital mecralarda Çanakkale ve Biga'yı temsil ediyor.  

Rap müziğe yaklaşık 2010'lu yıllarda, Freestyle şarkılar ile başladığını belirten rap şarkıcısı Furkan Arslan, “Sonra o zamanın akıma göre Anıl Piyancı, Ezhel ile o zamanın damgası olmuş isimlerin eserleri ile dinlemeye başladım. Sonra rap müzik için söz yazmaya da 2019-2020 arası başladım. Üretmeye de 2022'de başladım. Geçen yıl stüdyo açtım amatör olarak şu an ilerleyip, yeni şeyler öğrenip, yeni şeyler yapma arzusundayım, hevesim var. Ve bunu severek yaptığımı düşünüyorum. Bunu hissediyorum da, müziğe amatör olarak başladım. Emojı tarz yapmaya çalışıyorum. Bu tarz benim için şöyle bir anlam ifade ediyor. İçime kapanık bir insanım, bunu yaptığım zaman müzik için mikrofonun karşısına geçtiğim zaman, biriktirdiğim bütün duyguları dışarı aktarmamda yardımcı olan bir tarz, ben bu duyguyu dışarı aktardığımda mutlu olduğumu hissediyorum, bunu anladığım için bunla başladım, sonra kendimi denemek için yeni tarzlar denemeye başladım. Bu işi Çanakkale'de amatör olarak yapıyorum ama konserler almaya başlayacağım yavaş yavaş” diye konuştu.

Artan genç şarkıcıların eserlerinin toplumun geniş kitlelere ulaştığını da kaydeden Aslan, şunlar söyledi;

''Gençler son dönemde değil her zaman anlaşılmak istiyor. Elbette bir sorunları yok çok sayıda problemleri var. Bunları ifade etmenin yolu kendi ilgilendiği alanlardan geçiyor. İlgilendiği alanlara göre Müzikse müzik, tiyatro, dans ama illa bir şekilde içinden geleni dışarı vurmak istiyor. Gençler her zaman bir şeyler anlatıyor, kendi dillerinde, kendi çaplarında yeter ki onlara kulak verip duymasını bilin, umarım gelecek, gençler için güzel gelecek, umudumuz var. Yakın zamanda babamı kaybettim ve babamla yaşıyordum. '17 Nisan' diye babamın adına bir şarkı yaptım. Amatör düzeyde anlamlı bir parça. İnsanların dinlediğinde anlayabileceği ve o duyguyu hissedebileceğini düşünüyorum. Şuana kadar 3 şarkı bitirdim. İnşallah bu yolda güzel insanlar kazanıp güzel işler yapacağım” şeklinde konuştu.
 


Kaynak: Haber Merkezi