Şifa kaynağı ıhlamurun kilosu gram altınla yarışmaya başladı. Kilo fiyatı 600 TL’yi aşan ıhlamurun 20 gramlık paketleri 20 TL’den satılıyor.
Havaların soğulması ile birlikte hastalıklardan korunmak için şifa kaynağı olan ıhlamurların fiyatı cep yakıyor. Vücut direncini arttırmak isteyenler aktarlara akın etmeye başladı.

GRAM ALTINLA YARIŞIYOR
Kış aylarının gözde içeceği ıhlamurun kilosu 600 lirayı aştı. 1000 liradan satılan Gram Altın ile yarışan fiyatı görenler, kilo yerine gramla ıhlamur almaya başladı.
20 gramlık paketi 20 liradan satışa sunulan ıhlamura alternatif olarak ada çayı, kekik, zencefil ve zerdeçal da vatandaşlar tarafından ilgi görüyor.
Ada çayı ile kekiğin 50 gramı 20 liraya, zencefilin 100 gramı 20 liraya, zerdeçalın 100 gramı 15 liradan alıcı buluyor.
İŞÇİLİK MALİYETİ 1000 TL'Yİ BULUYOR
İşçilik ile paketleme maliyeti nedeniyle ambalajlı ürünün kilogram fiyatının 1000 lirayı bulduğunu belirten Aktar Orkun Yılmazörs, "Ihlamur genelde 20, 40 gramlık paket satılıyor. Pahalı bulanlar, 20 gramlık paketi alıyor ya da ada çayı, kekik tarzı bitki çayı içiyor. Bazıları zerdeçal, zencefil gibi köklerle karıştırıyor. İşçilik maliyeti de yüksek olduğu için ıhlamur eskisi kadar satılmıyor" dedi.
Haber Merkezi