AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Borazan; mesajında muhtarların yapmış olduğu görevin önemini vurgularken "Muhtarlarımız AK Parti hükümetlerimizin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirilmiştir" dedi.
AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Muhtarlarımız; vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi görerek, kamu hizmetinin mahalle ve köylerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında mühim bir görev üstlenmektedirler.
Siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelden başladığına ve büyük devlet olmanın yolunun yerelden geçtiğine inanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her fırsatta muhtarlığın önemine vurgu yapmaktadır. Muhtarlarımız AK Parti hükümetlerimizin reformları sayesinde hak ettikleri konuma getirilmiştir ve yerel demokrasinin güçlenmesi adına önemli adımlar atılmıştır. 19 Ekim gününün ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlenmesi, son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi; devletimiz ve hükümetimizce, en küçük mahalli hizmet birimi olarak muhtarlarımıza verilen önem ve değerin göstergesidir.
Çok önemli bir vazifeyi icra etmeye mükellef olduklarına inandığım, mahalle ve köylerimizin her türlü ihtiyaçlarını tespit edip, hizmet sunan, gelişimi ve değişimi hususunda emeğini esirgemeyen, çözüm ortaklığı yapan bizimde görevlerimiz doğrultusunda en yakın çalışma arkadaşlarımız olan muhtarlarımıza sağlıklı başarılı uzun ömürler diliyorum. Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımıza emeklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Başta Bigalı muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum.”
Haber Merkezi