Biga’nın İnönü Caddesi’nde altyapı ve üstyapı çalışmalarında sona gelindi.

Biga’nın en işlek ana caddelerinden biri olan İnönü Caddesi’nde parke taşı döşeme ve tretuvar düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşacak İnönü Caddesi’nde sona gelindiğini belirten Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; “Altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla modern bir görünüme kavuşacak İnönü Caddemizde sona geldik. Engelli dostu, konforlu, estetik, daha geniş. Kent estetiğini önemsiyor, görme engelli vatandaşlarımız için kaldırım bantları yapıyor, engelsiz yollar inşa ediyoruz. Biga'mızın gelecek yılları için yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
İnönü Caddesi yol ve kaldırım yenileme projesi kapsamında, yaklaşık 1300 metre uzunluğundaki caddenin, Kocabaş Çayı köprüsünden Bandırma karayolu kavşağına kadar kaldırım ve yollarının tamamı yenilenecek. Toplam 25.000 metrekarelik düzenleme ile yollar tamamıyla yenilenecek, yeni park cepleri ile trafik daha da rahatlayacak. Kaldırımlar karosiman karo ile kaplanacak ve İnönü Caddesi daha prestijli hale gelecek. 


Emirhan Akıncı