Biga’nın Karabiga beldesinde  6 Kasım 2022 tarihindeki ilk gaz verme töreninin ardından başlayan doğalgaz hattı döşeme çalışmaları aralıksız sürüyor.
 
Karabiga’da doğalgaz altyapı çalışmaları Yalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde tüm hızıyla devam ediyor.
 
Biga’nın Karabiga beldesinde doğalgaz altyapı çalışması tüm hızıyla devam ediyor.
Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi’nin yoğun girişimleriyle aksa doğalgaz’ın yatırım programına dâhil ettiği Karabiga’daki doğalgaz altyapı çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlanmasıyla Karabiga’da doğalgaz altyapısı olmayan sokak kalmayacak. Doğalgaz altyapı çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.
 
Yalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde devam eden çalışmalarda iş yoğunluğuna göre ekip sayısı arttırılıyor. Altyapı ve test çalışmalarının sona ermesiyle Karabiga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, bozulan yollarda onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirerek mahallenin daha konforlu, modern ve güvenli hale gelmesini sağlıyor.
 
Karabiga Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise , “Beldemizdeki doğalgaz altyapı çalışmaları Yalı Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde devam ediyor. Çok büyük kısmı tamamlanan çalışmalarda sona yaklaşıldı.” İfadeleri kullanıldı.
 
Bahar Karakurt