Yunanistan'ın Midilli Adası'nda meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem Çanakkale ve Balıkesir'de de hissedildi.
Saat 09.39'da Merkez üssü Midilli Adası olan 4.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve İstanbul hissedilirken Biga’da da panik yarattı.
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.52'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine 14.29 kilometre uzaklıkta, Midilli Adası'nda 5.0 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, 14.14 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.
Çok sayıda kişi sosyal medya hesaplarından depreme ilişkin paylaşımlarda bulunurken deprem etiketi Türkiye gündeminde ilk sıraya çıktı. 
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “İlçemizde de hissedilen Ayvacık/Midilli Adası açıklarında gerçekleşen 4.9 büyüklüğünde ki depremde can ve mal kaybı yaşanmamış olmasını diliyor, depremden etkilenen tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi.
 
ÇANAKKALE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
 
Çanakkale Valiliği, merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle ilgili yazılı açıklama yaptı. Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, Ege Denizi'nde saat 04.52'de, merkez üssü Midilli Adası olan 5 büyüklüğünde deprem kaydedildiği hatırlatıldı.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Ege Denizi, Midilli Adası merkezli olarak meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ile ilgili alınan ilk bilgilere göre ilimizde herhangi bir olumsuz durum olmamıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
 
Bahar Karakurt