Biga İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Balıklıçeşme Köyünde gebe sınıfı çalışmaları kapsamında anne adaylarına eğitim verildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri her alanda yaptığı bilgilendirme çalışmaları ile takdir toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Ebe Nuray Ergün ve Ebe Figen Altıntaş tarafından, Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezinde anne adaylarına “Gebe Bilgilendirme Eğitimi” verildi.

DOĞUM ÖNCESİ VE DOĞUM SONRASI GEREKLİ BİLGİLER ANLATILDI

İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Ebe Nuray Ergün ve Ebe Figen Altıntaş tarafından Örtülüce Köyü’nde hamile kadınlara yönelik verilen eğitimlerde, gebeliğin oluşumunda karşılaşılan sorunlar ve baş etme yöntemleri, gebelikte sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlıkları, duygusal değişiklikler, madde bağımlılığı, solunum ve gevşeme egzersizleri, doğumun başladığını gösteren belirtiler, aile planlaması, anne sütünün önemi ve özellikleri, lohusalık dönemi sorunları, emzirme teknikleri, yeni doğan bakımı, yeni doğan da görülebilecek sorunlar, doğum eylemi ve doğum çeşitleri, bebek masajı ve bebek banyosu gibi konularda eğitim verildi.  

Bahar Karakurt