Biga Halk Eğitim Merkezi tarafından köy ve merkez mahalle muhtarına Aile Okulu" kursu verildi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan "Aile Okulu Projesi" ile aile içi iletişim, sosyal, psikolojik ve duygusal gelişim, çevre bilinci, stres yönetimi, madde bağımlılığını önlemeye ilişkin yaklaşımlar, çevre ve iklim farkındalığı, trafik, ilk yardım başta olmak üzere çeşitli alanlarda ailelere eğitimler veriliyor.
 
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülmekte olan "Aile Okulu Projesi" çerçevesinde, Yüksekova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından eğitim verildi.
Proje çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile köy ve mahalle muhtarlarına yönelik "Aile Okulu" kursu verilmeye başlandı. Toplantıda köy ve mahalle muhtarları "Aile Okulu, trafik öğreniyorum, ailede ilk yardım, çevre ve iklim farkındalığı" konuları hakkında, belirlenen takvime göre eğitimler verilmeye devam edilecek.
 
Konuyla ilgili konuşan Biga Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Hikmet Cevher, "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye çapında başlatılan aile okulu eğitimini muhtarlarımıza vermeye başladık. Aile Okulu Muhtarlar İçin Kurs Programımız Çarşamba Günü Muhtarlar Dernek Lokalinde Eğitmenimiz Ercan Pehlivan tarafından veriliyor. Kursumuza Kaymakamımız Erdinç DOLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN ziyarette bulundular. İlçemiz Mahalle ve Köy Muhtarları ile kurs programı ile ilgili paylaşımda bulundular, kendilerine ve eğitime katılan muhtarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu eğitimleri alan muhtarlarımız bundan sonra kendi halkına ve köy sakinlerine bu eğimlerini verecekler. Yine bakanlığımızın belirlediği takviminde emniyette destek alarak bu anlamada trafik eğitimlerini vereceğiz" dedi.
 
Burcu Uçmaz